РЕЄСТРУЄМО ТОВ САМОСТІЙНО

Послаблення карантину з боку держави дає можливість підприємцям відновити бізнес-процеси в країні або розпочати свій власний бізнес. Саме про другу категорію підприємців і буде йти мова. Ті, хто вбачають перспективу у створенні власної справи внаслідок зміни кон’юнктури ринку, що спричинив карантин, повинні почати з реєстрації організаційно–правової форми (тип суб’єкта права, що визначає форму здійснювання його господарської діяльності). Сьогодні ми з вами поговоримо, як зареєструвати найпоширенішу форму – це товариство з обмеженою відповідальністю.

Отже, ви знаєте, що будете виготовляти, які надаватимете послуги чи, можливо, щось продавати. Ми поговоримо про реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю з врахуванням останніх змін, що передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» № 159-IX, який був прийнятий третього жовтня 2019 року та набрав чинності другого листопада того ж року. Даний закон вніс поправки в  Цивільний кодекс України, Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» та інші прийняті зміни. Не буду описувати ці зміни, а лише надам вам перелік дій, які потрібно вчинити для державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю.

НАЗВА ТОВАРИСТВА

Розуміємо, що в реєстрі товариств є вже безліч зареєстрованих назв і, щоб не повторити вже наявну, необхідно перевірити чи придуманий вами бренд вже існує, чи потрібно шукати щось інше. Для цього заходите в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та в графу «запит юридичні особи» вдруковуємо назву вашого товариства. Якщо така назва ТОВ вже є, думаємо, що потрібно змінити. Якщо немає – тоді починаємо підготовку документів.

Засновником (учасником) товариства може бути одна особа або більше осіб. Законодавець в одній із останніх редакцій закону кількість учасників не обмежує.

 

ПІДГОТОВКА ДОКУМЕНТІВ

У першу чергу потрібні паспорти та ідентифікаційні коди від кожного засновника.

Модельний статут товариства є багатоваріантним та передбачає можливість обрання різних його редакцій, у тому числі редакції “за замовчуванням”, яка формується з положень, рекомендованих Кабінетом Міністрів України.

Далі готуємо статут (в електронному вигляді, якщо відмовились від модельного), у якому вказуємо:

1) повне та скорочене (за наявності) найменування товариства;

2) органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень;

3) порядок вступу до товариства та виходу з нього.

За бажання учасників ТОВ до статуту товариства можуть бути внесені й інші відомості, які відображають досягнуті домовленості.

Скликаємо загальні збори та за результатами обговорення готуємо протокол засновників загальних зборів товариства з обмеженою відповідальністю (якщо товариство створюється одним учасником готуємо рішення). В протоколі (рішенні) повинні бути зазначені наступні питання:

  • Створення ТОВ;
  • Визначення повного і скороченого найменування товариства українською та англійською мовами;
  • Формування статутного (складеного) капіталу ТОВ;
  • Затвердження Статуту ТОВ;
  • Обрання директора;
  • Визначення місцезнаходження.

Крім того, за бажанням засновників або певною необхідністю можна підписати корпоративний договір.

Корпоративний договір може передбачати умови або порядок визначення умов, на яких учасник має право або зобов’язаний купити або продати частку у статутному капіталі (її частину); а також визначати випадки, коли таке право або обов’язок виникає.

Заповнюємо заяву (Форма 1)  про державну реєстрацію створення юридичної особи.

 

НОТАРІАЛЬНЕ ПОСВІДЧЕННЯ ДОКУМЕНТІВ.

Посвідчуємо копії паспортів засновників (нововведення 2020 року). Посвідчуємо підписи засновників (засновника) на статуті товариства з обмеженою відповідальністю. (Справжність підписів учасників при внесенні змін до статуту ТОВ або затвердженні статуту ТОВ, створеного в результаті реорганізації, також засвідчуємо нотаріально.). Посвідчуємо підписи учасників на протоколі загальних зборів. Просимо нотаріуса зробити декілька нотаріально засвідчених копій документів, щоб не довелось віддати реєстратору оригінал протоколу.

З набранням чинності Закону №340-ІХ від 05.12.2019 р. додатково потрібно надати реєстратору схематичне зображення стурктури власності підприємства, приклади можна підглянути тут https://mof.gov.ua/uk/samples_of_drawing_up_a_schematic_representation_of_the_ownership_structure-517

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ТОВАРИСТВА.

Усі документи зібрані. Повноваження на проведення реєстраційних дій надані директору товариства або іншій уповноваженій особі. Державну реєстрацію можна провести трьома способами:

  • Директор (або інша уповноважена особа) подає документи до реєстратора через ЦНАП (центр надання адміністративних послуг);
  • Директор (або інша уповноважена особа) подає документи безпосередньо реєстратору при районних радах.
  • Проводимо онлайн-реєстрацію.

Державна онлайн-послуга забезпечить онлайн-реєстрацію ТОВ з можливістю формування необхідної редакції модельного статуту шляхом вибору відповідних пунктів або використання редакції за замовчуванням. Одночасно можна подати заяву на застосування спрощеної системи оподаткування та реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ).

Хоч і є вибір між трьома варіантами, я би радив вибирати подачу документів саме через реєстратора, оскільки він порадить вам, як правильно заповнити заяву про проведення реєстрації; зверне увагу на можливі помилки в протоколі чи статуті; підкаже додаткові види економічної діяльності. У нього можна подати заяву на перехід спрощеної системи оподаткування, якщо ви цього не зробите, то попадаєте автоматично на загальну систему.

 

Якщо ви хочете швидко зареєструвати своє товариство, без будь-яких помилок, з урахуванням останніх змін у законодавстві, звертайтесь до нас. Наші адвокати нададуть професійні відповіді на всі ваші питання, пов’язані зі створенням юридичної особи, швидко і якісно зареєструють товариство з обмеженою відповідальністю.